Jautājumi un atbildes
Dekoratīvo dārza baseinu plēves

Vispopulārākais un ērtākais ūdenstilpņu izveidošanas veids – plēves dīķi. To iespējams ierīkot gandrīz jebkurā vietā, tā izveide ir salīdzinoši vienkārša un nedārga. Lai izveidotu tādu dīķi, jāizrok vēlamās formas un tilpuma bedri; pamatni un sānu malas atbrīvo no akmeņiem, šķembām, koku saknēm un ieklāj atbilstošu plēvi; zem tās ieteicams klāt speciālu oderi, vai var izmantot arī vecus paklājus. Plēvi vēlams pirkt tikai pēc bedres izrakšanas, vēlreiz rūpīgi izmērot apjomu.

Ieplānotā baseina formas iezīmējiet ar virvi vai dārza šļūteni. Vienkāršas „nieres” formas baseini izskatās daudz glītāk ainavās, nekā sarežģītas formas – ar asiem stūriem utt., kur tiek iztērēts liels daudzums baseina plēves.

Izrociet pakāpienus un tikai tad centra daļu (par 5cm dziļāk kā paredzēts, kas nepieciešams smilšu slāņa, oderes, veca paklāja ielikšanai). Nostipriniet apmales. Pārliecinieties vai bedres pamats ir līdzens, t.i. horizontāls. Ieteicams padziļināt augstākās vietas nekā paaugstināt zemākās. Pārbaudiet vai pamatnē nav saknes un akmeņi ar asām šķautnēm, ja tie ir, izrociet tos un to vietas aizpildiet ar augsni.

Pārberiet baseina pamatni ar mitrām smiltīm 5cm biezumā vai ieklājiet vecu paklāju vai tam paredzētu speciālu oderi.

Baseina plēves iegādei jānotiek tieši šajā brīdī, kad esat sagatavojis bedri, kurā to ieklāt, jo citādi var gadīties, ka esat nopircis plēvi vai par maz vai par daudz.

Cik daudz pirkt baseina plēvi?

Piemērs: jūsu baseina izmēri ir 4x6m, dziļums 1m, malas 0,3-0,5m.

Garums Platums
Baseina bedres garums 6m Baseina bedres platums 4m
Baseina malas 2 x 0,5m 1m Baseina malas 2 x 0,5m 1m
Dziļums 2 x 1m 2m Dziļums 2 x 1m 2m
Kopējais garums 9m Kopējais platums 7m

Tātad, ja baseina bedres izmērs ir 4x6m, Jums ir jāiegādājas 9x7m liels baseinu plēves gabals.

Pārklājiet baseina plēvi pār bedri, lai tā atrastos centrā un skartu bedres pamatni un pakāpienu malas. Plēves malas nostipriniet ar akmeņiem. Plēvi vairāk nostiepjot, tā kļūst plānāka, līdz ar to vieglāk to sabojāt, bet pietiekoši nenostiepjot to, var rasties krokas. Tādēļ uzmanīgi izlīdziniet baseina plēvi, jo tad, kad būs ieliets ūdens, tas vairs nebūs iespējams.

Sāciet baseinu piepildīt ar ūdeni, tas palīdzēs plēvei ‘’ieņemt’’ vietu stūros un ieliekumos. Piepildiet baseinu līdz ūdens līmenis sasniedz 10cm atzīmi zem augšējās malas. Nostipriniet malas.

Apkārtējo ainavu var pabeigt ar ūdenskritumiem, akmensdārzu vai celiņu atbilstoši Jūsu iecerei.